Bugun...


TALİHSİZ ADAM BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde yanan samanlıkta beton kolona zincirle bağlanmış vaziyette ölü halde bulunan adamın eşi E.Ç. adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı, köyde yaşayan H.İ.Ç ceza infaz kurumuna konuldu.

TALİHSİZ ADAM BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ
+ -

Şuhut ilçesine bağlı Mahmut Köy’de yaşanan dehşet verici olayda Ali Çaputçu (30) genç adam kendisine ait samanlıkta çıkan yangının ardından beton kolona zincirle bağlanmış halde ölü olarak bulunmuştu. 

 

Olayla ilgili Afyonkarahisar Adliyesi Basın Açıklaması yaptı.

 

Afyonkarahisar Adliyesi Basın Açıklaması;

 

“İlimiz Şuhut İlçesi Mahmut Köyünde 12/12/2017 tarihinde saat 07:30 sıralarında Şuhut Belediyesi İtfaiye ekiplerine Ali Çaputçu isimli vatandaşın ikametindeki samanlıkta yangın çıktığı ihbarının gelmesi üzerine; itfaiye ekiplerinin bölgeye intikal ettiği, saat:07:45 sıralarında ise Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı personellerine bahse konu ihbarın iletilmesi üzerine kolluk personellerinin de olay yerine intikal ettikleri, itfaiye personellerince yapılan söndürme ve soğutma çalışmaları esnasında bahse konu ikametin altında bulunan samanlık içerisinde kolona zincirle bağlı vaziyette yanmış bir şahsın bulunduğunun tespit edilmesi üzerine Şuhut Cumhuriyet Başsavcılığı’nca olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

 

Şuhut Cumhuriyet Başsavcılığınca olay yerinde ve maktülün üzerinde yapılan incelemelerde; olayın intihar niteliğinde bulunmadığının anlaşılması üzerine soruşturma derinleştirilerek, Maktülün cesedi kesin ölüm sebebinin tesbiti için Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderilmiş, yapılan otopsisi sonucu adli tıp raporunda belirtildiği şekilde: Kişinin ölümünün bağla boğma ile birlikte tüm vücutta ikinci derece ve yer yer üçüncü derece karbonizasyon yanıkları ile karakterli mekanik asfiksi ve ısı etkisi ile meydana geldiği tespit edilmiştir.

 

Maktülün, eşi ile eşinin uzaktan akrabası olan H.İ.K’yi aynı ortamda bulunduklarını görmesi üzerine, şüpheli H.İ.K ile maktül arasında başlayan tartışma sonucu şüpheliler E.Ç. ve H.İ.K’in adli tıp raporunda belirtildiği şekilde maktülün ölümüne neden oldukları değerlendirilmekle; Şüpheliler E.Ç. ve H.İ.K. 13/12/2017 tarihinde göz altına alınarak, ifadelerinin alınmasına müteakip; Şüpheli H.İ.K. TCK’nun 82/1-b-c bentlerinde düzenlemesi yapılan canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve yangın, su baskını, tahrip, batırma veya bombalama yada nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle kasten adam öldürmek suçlarında, şüpheli E.Ç TCK’nun 82/1-b-c-d bentlerinde düzenlemesi yapılan canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve yangın, su baskını, tahrip, batırma veya bombalama yada nükleer, biyolojik veya kimyasal silah kullanmak suretiyle eşe yönelik kasten adam öldürmek suçlarında tutuklanmaları talebi ile Şuhut Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş, Şuhut Sulh Ceza Hakimliği’nde yapılan sorgularına müteakip şüpheli H.İ.K. Şuhut Sulh Ceza Hakimliği’nin 13/12/2017 tarih ve 2017/17 Sorgu sayılı kararı ile sevk edildiği suçtan TUTUKLANMASINA, şüpheli E.Ç. ise sevk edildiği suçlardan adli kontrol kararı ile SERBEST BIRAKILMASINA karar verilmiştir. Şüpheli H.İ.K. ilgili ceza infaz kurumuna konulmuştur.

"

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI