AFJET AFYONSPOR\'DA İLK ANTRENMAN!..
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta mücadele edecek olan Afjet Afyonspor, yeni sezon hazırlıkları için ilk antrenmanına çıktı.

AFJET AFYONSPOR\'DA İLK ANTRENMAN!..


Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksindeki antrenman sahasında yapılan çalışmaya 21 sporcu katıldı.Yardımcı Teknik Direktörlerden Nihat Baştürk gözetiminde yapılan ilk antrenmanı Teknik Direktörlük için sözleşme imzalanması beklenen Erkan Avseven de takip etti. Afjet Afyonspor’un geçtiğimiz günlerde yapılan olağan üstü kongresinde başkanlığına getirilen Yusuf Ulutürk ve yönetim kurulu üyeleri de çalışmayı izledi.Mor-Beyazlılar oyuncular düz koşu yaparak çalışmalara başlarken, ısınma hareketlerinin ardından kondisyon ağırlıklı antrenman gerçekleştirdi.Antrenman öncesi oyuncularla kısa bir görüşme yapan Yusuf Ulutürk, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Mali yapı düzelecek

Geçen sezon şanssız bir sezon geçirdiklerini ve Spor Toto 1. Lig’den düştüklerini hatırlatan Ulutürk, öncelikli hedeflerinin finansal durumu düzeltmek olduğunu dile getirerek, şunları söyledi.“Kulübümüzün mali bir borç yükü var. Yönetim kurulu olarak öncelikli hedefimiz bu borç yükünü belli bir periyot içinde en aza indirmek. Öncelikli hedefimizi mali yapının iyileştirilmesi. Bunu yaparken de ligde kalıcı olacak bir takımı oluşturmak. Bu konuda Afyonkarahisarlı sporseverleri de desteğe bekliyoruz. Çalışmalara 21 oyuncu ile başladık. Gençlerle birlikte bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Teknik kadroyu da oluştururken buna özen gösteren ekip oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yeni yönetim olarak altyapıya destek vereceğiz. En iyi bir iki oyuncuyu gençlerden altyapıya kazandırmaya çalışacağız.”Antrenmanı taraftarlar da izleyerek takımlarını yalnız bırakmadı.

ODAK GAZETESİ


Tarih: 19.07.2019 11:20