Reklam
Bugun...


DEMİREL: MHP'NİN DOKUNULMAZLIK HUSUSUNDA HASSASİYETİ VE DURUŞU BELLİDİR
MHP İl Başkanı Raşit Demirel’in basın açıklaması;MHP’in dokunulmazlık hususundaki hassasiyeti ve duruşu bellidir.

DEMİREL: MHP'NİN DOKUNULMAZLIK HUSUSUNDA HASSASİYETİ VE DURUŞU BELLİDİR
+ -

MHP İl Başkanı Raşit Demirel’in basın açıklaması

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Geçtiğimiz Salı günü idrak ettiğimiz mübarek Miraç kandili ile Ülkemizin dört bir yanında kutladığımız 3 mayıs Türkçüler Bayramının, ülkemizin birliğine, dirliğine ve bölünmez bütünlüğüne vesile olmasını diliyorum.

\r\n\r\n

Gelin sizlerle bundan önceki basın toplantılarımızda olduğu gibi hem Afyonumuzu hemde ülkemizin sorunlarını konuşarak her hafta olduğu gibi bu haftada da dedi- kodularımıza devam edelim. Geçen hafta sayın belediye başkanımız ne amaçla yapıldığı bir türlü anlaşılmayan devasa üst geçidin açılışını yapmıştı. Halkın, zekiler üst geciti diye adlandırdığı köprünün adının Necmettin Erbakan üst geçiti olacağını ve açılışını yapmaya da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geleceğini belirtmişti. Bizde arkadaşlarla gidelim bakalım şu üst geçide dedik. Köprü üzerinde arabamızdan indik ve bir saat bekledik. Ne yaya, ne bisikletli nede araba geçti köprüden. Afyonlu hemşerilerimiz bu köprünün neden yapıldığına bir türlü anlam veremediklerini söylerlerken şimdiden bu ıssız köprünün yol manzaralı alkol içilen yer olmaya namzet olduğunu beyan ediyorlar. Hiç olmazsa diyorlar köprünün bir kenarına lokanta yapılsın da köprü Ankara’daki ata kule gibi köprü kule olarak yol ve dağ manzaralı yemek yenen bir yer olsun. Kira geliriyle de hiç olmazsa diyorlar köprünün yapılma maliyetini birazcık hafifletmiş olur diyorlar. Maalesef hesapsız, kitapsız yapılan her şeyin yükünü Afyonlu vatandaşlarımız çekiyor. Onun için buradan sık sık dile getiriyoruz. Şemsettin Karahisari okul bahçesine yapılan ek bina orada okuyan öğrencilerimize oyun alanı bırakmamıştır. Çocuklar teneffüsü ya yeşil yol caddesinde ya da mahalle arasında yapmaya çalışmaktadırlar. Bu hatanın düzeltilmesi mümkün değildir artık. Aynı hatayı hiç olmazsa Kamil Miras Anadolu lisesinde ve Merkez Endüstri Meslek lisesinde yapmayalım.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Meclis’te terör propagandası yapan, kürsülerde nefret kusan, komisyon çalışmalarını sabote eden, genel kurulu karıştıran, her değerimize söven hainlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması artık Milli bir görev olmuştur. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlandırılarak, Kandil taşeronları derhal adalete teslim edilmeli ve yargılanmalıdır. MHP’in dokunulmazlık hususundaki hassasiyeti ve duruşu bellidir. Top, AKP ve CHP’dedir. Oyunu zaman kazanmaya yönelik değil, hilesiz ve hatasız oynamalıdırlar. Unutulmasın ki Türk milleti her şeyi yakından izlemektedir. Ülkedeki teröristin en azından meclis ayağı böylece kırılmalıdır. Terör her gün  azmaya ve canımızı yakmaya devam etmektedir. Bir yanda PKK, diğer yanda IŞİD Türkiye’yi adeta ablukaya almıştır. Doğu ve Güneydoğu illerimizde asayiş ve güvenlik yok denecek kadar azdır. Orada hiç bir kimsenin can güvenliği garanti altında değildir. PKK ve IŞİD saldırılarını sanki eş zamanlı olarak düzenlemektedirler. Türkiye, adeta istihbaratını kaybetmiş, başka ülkelerin insiyatifine terk edilmiştir. Türkiye’nin sınır emniyetini temin edebilmek için ABD’ye el açması, avuç ovuşturarak istihbarat toplaması onurumuzu kırdığı gibi yüreğimizi de  yaralamaktadır. IŞİD’in roket ve füzelerine karşı yalnızca obüs toplarıyla karşılık verilip bir tek savaş uçağımızı dahi kaldıramazken sayın başbakanın dünkü konuşmasında ‘Gerekirse Suriye’ye kara gücü kullanırız’ ifadesi, iç siyasette yapmaya çalıştığı şov’dan başka bir şey değildir.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

İç siyaset demişken bu güne kadar AKP’nin sadece seçim afişlerinde gördüğümüz ama bir türlü semalarda göremediğimiz yerli uçağımızı, yerli tankımızı ve yerli otomobilimizi artık görmek istiyoruz. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünkü açıklamasında, ‘2020 den önce yollarda olacak yerli otomobilde savunma yazılımının kullanılacağını’ söylemiş. Üretimi yapacak \'babayiğit\' konusunda çok aceleci olmadıklarını belirtmekten de geri kalmamıştır. Konu hakkında çok güzel gelişmeler olduğunu söyleyen Bakan Işık, konuşmasını şu şekilde sürdürmüştür. “Yerli otomobil olayı üzerinde en çok yoğun çalıştığım konu. Ama daha önce millet birkaç defa hayal kırıklığı yaşadığı için orada çok dikkatli gidiyoruz. Devrim otomobili, Anadol serüveninin sonu olmadı. Şu anda çalışma aşamasındayız. Netleşmeden bir şey söylemek olumsuz bir durumda bize hayal kırıklığı olur” İyi güzelde,  2020’yılında piyasada olacağını söylediğiniz yerli otomobili  2016 yılında anlatarak nasıl  aceleci olmadığınızı söylüyorsunuz sayın bakan? Aradaki dört yılı yok mu sayıyorsunuz yoksa?

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Sürekli yol ve hava alanı yapmaktan bahseden AKP hükümeti iktidar olduğu 14 yıl içerisinde devlete ait satmadığı yer kalmamıştır. Geçenlerde başbakan yardımcısı eski maliye bakanı sayın Mehmet Şimşek, devlete ait satılacak bir şey kalmadı diye beyanat vermişti. AKP hükümeti şimdilerde satılacak bir kurum bulmuş görünüyor, Milli piyango dairesi.  Maliye Bakanı Naci Ağba dünkü yaptığı basın toplantısında, “Milli Piyango\'da 5 Ağustos\'ta ilk teklifleri alacağız. Bu ihale ile lisans hakkı 10 yıllığına devredilecektir. Tahsil edilecek lisans bedelinin yanı sıra satış gelirlerindeki artışa bağlı olarak kamuya 10 yıl süreyle düzenli bir kaynak sağlanmış olacak. Yeni çıktığımız ihale imtiyaz ihalesi değil özel hukuk ihalesi olarak düzenlenecektir. Yeni ihalede peşinat tutarı yüzde 20 olarak belirlendi. Yeterlilik kriterleri önceki ihale ile aynı belirlendi. İnşallah 6 Mayıs Cuma günü Milli Piyango İdaresine ait şans oyunları lisans ihalesinin ilanına çıkmayı planlıyoruz.” Demiştir. AKP hükümeti her gittiği yerde müjde veriyor ya… Şimdi de Türkiye’ye müjde veriyorlar. Milli piyango dairesi satılıyor. Bu satışı AKP li dostlarımıza sorsak eminim cevapları, ‘Kumar oynanan müessese. Günah diye satıyoruz der işin içinden çıkarlar.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI