Bugun...


DENEYAP ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI
Teknoloji alanında öğrenci yetiştirme, eğitim verme amaçlı kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri, aralarında Afyonkarahisar'ın da bulunduğu 18 ilimizde açılıyor.

DENEYAP ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI
+ -

Teknoloji alanında öğrenci yetiştirme, eğitim verme amaçlı kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri, aralarında Afyonkarahisar'ın da bulunduğu 18 ilimizde açılıyor.

Daha önce 12 ilde faaliyet sürdüren Deneyap Teknoloji Atölyeleri öğrenci seçme sınavına girmek isteyenler aşağıda vereceğimiz il listesine bakabilirler. 18 ilimizde açılacak olan atölyeler için Öğrenci Seçme Sınavı Başvuruları da başlamıştır.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Başvuru Tarihi

Daha önce 12 ilde teknoloji dalında eğitimleri süren Deneyap Teknoloji Atölyeleri2020 tarihinde 18 il daha eklenecek. 18 ilimizde Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınavları yapılacak. Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Başvuru Tarihi 6 OCAK 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınava katılmak isteyen öğrenciler son başvuru tarihi olan 6 OCAK 2020 gününe kadar başvurularını yapmak zorundadırlar. Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Başvurusu yapıldıktan sonra 9 ŞUBAT 2020 tarihinde Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınavına gireceklerdir.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Tarihi

ÖNEMLİ UYARI

 • 18 ilde yeni açılacak Deneyap Teknolojileri Atölyeleri Sınavı 9 ŞUBAT 2020 tarihindedir.
 • Son başvuru tarihi: 6 ocak 2020
 • Sınava giriş başvuruları yapıldıktan sonra ki ay içinde gerçekleştirilecek olan Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Tarihi 9 ŞUBAT 2020 tarihinde aşağıdaki illerde yapılacaktır.
 • Sınav Saati: 10:00 ( sınav saatinden en az 1 saat önce sınav binasında bulunmalısınız. Sınav başladıktan sonra içeri öğrenci alınmamaktadır.) Sınav süresi (120 dakika) 2 saattir.
 • Sınava giderken (mutlaka) SINAV GİRİŞ BELGESİ ve geçerli KİMLİK BELGENİZİ yanınıza almayı asla unutmayın…..

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Tarihi 18 ilde 9 ŞUBAT 2020 tarihindedir. Sınava girilecek iller aşağıda listelenmiştir.

Deneyap 18 İlde Daha Açılıyor, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav Başvuru Tarihi 2020

Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavına katılmak isteyen öğrencilerimiz aşağıda ki il listesine bakmalıdırlar. 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri atölye sınavı için başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınav Tarihi Son Başvuru 6 OCAK 2020

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınavına girmek isteyen öğrenciler sınava katılabilmek için aşağıda ki sınıf bölümlerinde okuması gerekmektedir.

Ortaokul Seviyesi İçin:
4. ve 5. sınıf öğrencileri sınava katılabilecek.

Lise Seviyesi İçin:
8. 9. ve Lise Hazırlık Sınıfında olan öğrenciler sınava başvuru yapabileceklerdir.

Deneyap Teknoloji Atölye Öğrenci Seçme Sınavı Başvuru Yapılacak İller Aşağıdadır

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Çanakkale, Çorum, Elazığ, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat

Deneyap Teknoloji Atölye Öğrenci Seçme Sınavı Olacak İller Aşağıdadır

Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Antalya
Çanakkale
Çorum
Elazığ
Gaziantep
Isparta
Kahramanmaraş
Kastamonu
Malatya
Rize
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Tokat
Yozgat

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI BAŞVURU TARİHİ:
6 OCAK 2020

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ SEÇME SINAV TARİHİ:
9 ŞUBAT 2020

Online sınav başvurusunda bulunmak için linke tıklayınız.

Başvuru süreci ile ilgili eğitici video için tıklayınız.

Deneyap Teknoloji Atölye Sınavı Hakkında Bilgiler

Öğrenci Seçme Sınavı içeriğinde verilen eğitimler ile orantılı olarak 2 sınavdan yapılıyor. Teori ve pratik sınavları olarak gerçekleşiyor. Teorik sınavında Matematik, Fen, Algoritma ve eğitim başlıklarında ki konulardan oluşan sorular yer alıyor. Pratik Sınavda ise öğrencilerin teori bilgi ve becerilerini somut olarak ortaya dökme ve bu yeteneklerini ölçme şeklinde oluyor.

 • İlk sınavda başarılı olan öğrenciler sonrasında ikinci olarak uygulama sınavına tabii tutulacaklar. O sınavda da başarılı olan öğrenciler, ücretsiz olarak robotik kodlama, kodlama, algoritma alanlarında eğitim göreceklerdir. Ücretsiz Eğitimler yaklaşık 36 ay sürmektedir.
 • Sınava nereden başvuru yapabilirim? : Deneyap Türkiye öğrenci seçme sınavına katılmak için şu adresten başvurunuzu yapınız. https://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/
 • Eğitim merkezleri ile ilgili bilgilere ulaşmak için: https://www.deneyapturkiye.org/TR/icerik/deneyap-teknoloji-atolyeleri-iletisim-bilgileri-62
 • Sınavda kaç soru soruluyor? Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür konularından oluşan toplam 60 adet soru soruluyor.
 • Sınav süresi ne kadar?: Sınav süresi 120 Dakikadır. Yani Sınav zamanı 2 saattir.

DENEYAP TÜRKİYE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web Sitesi İletişim Adresi: https://www.deneyapturkiye.org/TR/Iletisim/65
Web Sitelesiri: https://www.deneyapturkiye.org/


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YUKARI