Bugun...


AKARÇAY\'DA ERKEK CESEDİ BULUNDU
Afyonkarahisar Akarçay’da orta yaşlı bir kişiye ait erkek cesedi bulundu.

AKARÇAY\'DA ERKEK CESEDİ BULUNDU
+ -

Afyonkarahisar Akarçay’da öğlen saatlerinde orta yaşlı bir kişiye ait erkek cesedi bulundu. Ceset bulunduğu yerden çıkarılırken ise bilindik bir Türkiye manzarası yaşanırken, meraklı vatandaşlar olayı yanlarında getirdikleri sandalye ve taburelere oturarak izlediler.
Edinilen bilgilere göre olay, Osmangazi Mahallesi, Hamam Bulvarı, 9 Göz Köprüsü civarında meydana geldi. İddialara göre, sabah saatlerinde köprü üzerinden kahvaltı yapan 3 inşaat işçisi, kahvaltı yaptıkları kese kağıdını köprüden Akaraçay’a dökmek isterken, köprünün su taşkın koruma kemerlerinden birinde bir insan olduğunu fark ettiler. İşçiler ardından hemen polis ve 112 Acil Servis’e durumu bildirdiler. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri su üzerinde hareketsiz duran şahsın öldüğünü belirlediler. Cesedin sudan çıkarılması için çalışma başlatan polis Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden (AFAD) yardım istediler. Olay yerine gelen AFAD ekipleri Akarçay’a iş makinası yardımıyla şişme bor indirdiler. Ardından AFAD ekipleri bot ile cesedin bulunduğu kemere giderek cesedi takıldığı kemerin demirinden çekerek bota aldılar. Ceset yine iş makinası yardımıyla bottan alınarak cenaze aracına konuldu.
Diğer yandan emniyet yetkililerinden alınan bilgilerde ilk yapılan tespitlerde kesin olmamakla birlikte cesedin Muzaffer Düzağaç isminde 47 yaşındaki birisine ait olduğu belirtildi.
AFAD ekipleri tarafından alınan cesedin gözlüklerinin bile halen gözünde olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Olayın bir intihar mı ya da cinayet mi olduğu konusunda net bir bilgiyle ulaşılamazken, emniyet yetkililerinin intihar şüphesi üzerinde durdukları belirtildi. Öğlen saatlerinde yaşanan olayda bilindik bir Türkiye manzarası yaşanırken, meraklı vatandaşlar bu defa olayı abarttılar. Yoldan geçen araç sürücülerini araçlarını park edip olay yerine bakmaya kalırken, olay yeri yakınında oturan ve çoğunluğu kadın olan bazı vatandaşlar ise cesedin çıkarılmasını evlerinde getirdikleri plastik sandalye ve taburelere oturarak izlediler.
Talihsiz adama ait cesedin otopsi yapılmak üzere Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı belirtilirken, olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI