Bugun...


AEV’DEN GAZİ MESLEK LİSESİ’NE KİTAP BAĞIŞI

AEV’DEN GAZİ MESLEK LİSESİ’NE KİTAP BAĞIŞI
+ -

 

Afyon Eğitim Vakfı, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kitap bağışı yaptı.

Afyonlu başarılı öğrencilerin eğitim hayatına destek olan Afyon Eğitim Vakfı, öğrencilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Vakıf; Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nde Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne üniversiteye hazırlık test kitapları bağışladı.

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, “Mesleki ve teknik eğitimi ülkemizin geleceği, sanayimizin yarını olarak görüyoruz. Bu yıl Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakıfımız arasında imzalanan protokol kapsamında, Vakfımız aracılığıyla Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerimize ATSO adına burs vermekteyiz. Biz bu güzel işbirliğinin sadece burslarla sınırlı kalmamasını diliyoruz; bu nedenle öğrencilerimizin yararlanabileceği üniversite hazırlık kitaplarını, güzide okulumuza bağışlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet İvecen de duyduğu memnuniyeti diye getirerek “Bu yılın Şubat ayında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün imzalanmasından bu yana Protokol Yürütme Kurulu’nda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile birlikte çalışıyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Serteser, okuldaki faaliyetlerimizi yakından takip ediyor. Bu vesileyle, Sayın Serteser’e, Vakıf’ın ikinci Başkanı olan İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a ve size teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kitap bağış töreninde Okul Müdürü Mehmet İvecen, Müdür Baş Yardımcısı Veysel Kıvrak, Müdür Yardımcısı Fatih Yaravlı ile Rehberlik Öğretmeni Merve Yaman hazır bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI